StoryEditor

Zatrzymano na granicy cukier z Ukrainy pod rygorem natychmiastowej wykonalności!

Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wydał aż CZTERY decyzje o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren naszego kraju importowanego z Ukrainy cukru! Jaki był powód?
26.02.2024., 15:33h

Na stronie IJHARS w Lublinie pojawiła się informacja o wydaniu aż czterech zakazów wprowadzenia do obrotu na teren polski 240 tysięcy kilogramów cukru, który był importowany z Ukrainy.

Zatrzymania dokonano z powodu niezgodnego z prawem oznakowania. Decyzja dostała rygor natychmiastowej wykonalności. 

Niedawno również informowaliśmy, iż Unia Europejska podjęła decyzję o ograniczeniu ilości cukru, który Ukraina może wyeksportować do krajów UE w bieżącym roku. Zgodnie z nowymi zasadami, Ukraina może dostarczyć do UE tylko 320 tysięcy ton cukru, podczas gdy w roku ubiegłym eksport wyniósł 500 tys. ton, a w 2022 roku wolumen wynoisł tylko 150 tys. ton. 

Decyzja ta została podjęta na wniosek europejskich stowarzyszeń producentów cukru, które obawiają się nierównej konkurencji ze strony ukraińskiego cukru, który jest tańszy niż w większości krajów unijnych. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ: UE wprowadziła ograniczenia na import cukru z Ukrainy

Źródło: IJHARS

Fot: Canva

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
12. kwiecień 2024 17:16