StoryEditor

Kolejne spadki cen zbóż

Na światowych giełdach kolejne spadki, a co za tym idzie – na rynku krajowym także nie ma powodów do optymizmu. Kilka dni temu z polskich portów wypłynęły transporty pszenicy, co oznacza brak skupu i niższe o 20-30 zł/t ceny na to ziarno.
16.09.2014., 14:09h

Obecnie pszenica najlepszej jakości kosztuje maks. 650 zł/t, a to zdaniem analityków jeszcze nie są najniższe poziomy. Na giełdach wskutek ostatnich optymistycznych danych USDA o bilansie zbóż ceny ziarna spadają – do poziomu ok. 160 euro/t pszenicy, jedynie po ostatnich przymrozkach w USA nieco zdrożała kukurydza i soja. Niebawem jednak ruszą zbiory kukurydzy na półkuli północnej, a te żniwa w tym sezonie mają być rekordowe, dlatego zdaniem specjalistów przed nami kolejne przeceny ziarna. A oferty na tegoroczną kukurydzę w kraju nie są imponujące – 500-560 zł/t suchego ziarna czy 300-350 zł/za towar niewysuszony przy wilgotności 30% nie są stawkami dającymi spokój producentom.

Spadki cen zbóż o co najmniej 20 zł/t odnotowała także nasza redakcyjna sonda cenowa. Obniżki dotyczyły głównie pszenicy paszowej i konsumpcyjnej, żyta konsumpcyjnego oraz jęczmienia paszowego. Szczegóły poniżej. bcz, jb

Aktualne ceny skupu zbóż w kraju - sonda cenowa "top agrar Polska".

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 07:59