StoryEditor

Jak poprawić opłacalność uprawy ziemniaka?

Rozpoczęło się nasze webinarium ziemniaczane, podczas którego będziemy wraz z ekspertami dyskutować i podpowiadać, gdzie tkwi potencjał redukcji kosztów – nie tylko nawożenia w produkcji ziemniaka.
24.03.2022., 09:03h

Hasłem przewodnim dzisiejszego spotkania jest: "Wysoki plon i jakość ziemniaków – droga do sukcesu, przy wysokich cenach nawozów i ograniczeniach związanych z Zielonym Ładem”.

W dzisiejszych realiach cenowych uprawa ziemniaka staje się coraz mniej opłacalna. Z jednej strony rosną drastycznie nakłady, a z drugiej cena ziemniaka ani drgnie. Czy w ziemniaku stać nas na oszczędności w nawożeniu? Jakie są prognozy rynkowe? Tematy te poruszy m.in. Max Erath niezależny doradca agrotechniczny z firmy N.U. Agrar, który sam także jest plantatorem ziemniaka. Poruszy on także kwestię optymalnego przygotowania stanowiska pod ziemniaki w sytuacji niedoborów wody w glebie – zarówno na lekkich, jak i mocniejszych glebach. Podpowie nam także czy nawozy naturalne mogą uzupełnić nawożenie mineralne? 
Z kolei Pani dr hab. Renata Dobosz z IOR w Poznaniu podpowie, jak radzić sobie z problemem nicieni w uprawie ziemniaka.
Ostatnim, ale najbardziej emocjonującym punktem dzisiejszego spotkania będzie debata rynkowa. Wspólnie z przedstawicielami rożnych segmentów rynku ziemniaka podczas debaty porozmawiamy o tym, jaka jest sytuacja w kraju i Europie na rynku ziemniaka. Postaramy się ustalić jakie są najbliższe prognozy rynkowe oraz czy jest szansa na odbicie się ceny ziemniaka.

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem ziemniaka. Możecie się jeszcze zapisywać i do ans dołączyć oraz brać czynny udział w spotkaniu i zadawać pytania na czacie. Wystarczy zapisać się na: www.ziemniaki.topagrar.pl

Udział jest bezpłatny – zapraszamy!

mwal

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 21:10