Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Jak poprawić opłacalność uprawy ziemniaka?

Obrazek

Rozpoczęło się nasze webinarium ziemniaczane, podczas którego będziemy wraz z ekspertami dyskutować i podpowiadać, gdzie tkwi potencjał redukcji kosztów – nie tylko nawożenia w produkcji ziemniaka.

dr Maria Walerowska24 marca 2022, 09:33

Hasłem przewodnim dzisiejszego spotkania jest: "Wysoki plon i jakość ziemniaków – droga do sukcesu, przy wysokich cenach nawozów i ograniczeniach związanych z Zielonym Ładem”.

W dzisiejszych realiach cenowych uprawa ziemniaka staje się coraz mniej opłacalna. Z jednej strony rosną drastycznie nakłady, a z drugiej cena ziemniaka ani drgnie. Czy w ziemniaku stać nas na oszczędności w nawożeniu? Jakie są prognozy rynkowe? Tematy te poruszy m.in. Max Erath niezależny doradca agrotechniczny z firmy N.U. Agrar, który sam także jest plantatorem ziemniaka. Poruszy on także kwestię optymalnego przygotowania stanowiska pod ziemniaki w sytuacji niedoborów wody w glebie – zarówno na lekkich, jak i mocniejszych glebach. Podpowie nam także czy nawozy naturalne mogą uzupełnić nawożenie mineralne? 
Z kolei Pani dr hab. Renata Dobosz z IOR w Poznaniu podpowie, jak radzić sobie z problemem nicieni w uprawie ziemniaka.
Ostatnim, ale najbardziej emocjonującym punktem dzisiejszego spotkania będzie debata rynkowa. Wspólnie z przedstawicielami rożnych segmentów rynku ziemniaka podczas debaty porozmawiamy o tym, jaka jest sytuacja w kraju i Europie na rynku ziemniaka. Postaramy się ustalić jakie są najbliższe prognozy rynkowe oraz czy jest szansa na odbicie się ceny ziemniaka.

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem ziemniaka. Możecie się jeszcze zapisywać i do ans dołączyć oraz brać czynny udział w spotkaniu i zadawać pytania na czacie. Wystarczy zapisać się na: www.ziemniaki.topagrar.pl

Udział jest bezpłatny – zapraszamy!

mwalPicture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)