StoryEditor

Wysłodki buraczane - dobra i tania pasza dla bydła. Ile kosztują w 2023 roku?

Tegoroczna kampania cukrownicza trwa w najlepsze. Wiele wskazuje na to, że potrwa w niektórych regionach nieco dłużej niż w planach, ponieważ plony buraków cukrowych z dostaw listopadowych są wyższe od zakładanych. Jest więc więcej surowca niż w umowach plantatorskich a co za tym idzie jest też więcej wysłodków buraczanych na rynku.

Jest to jednocześnie najlepszy czas, by zaopatrzyć się w wysłodki buraczane, które można kupić bezpośrednio od plantatora buraków albo od pośredników. Druga opcja jest oczywiście droższa.

Pozostało 89% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urban
ekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 12:03