StoryEditor

Dzień Sorgo Ziarnowego koło Opatowa z RAGT Semences Polska

Sorgo to gatunek niezbyt często spotykany na naszych polach. Do niedawna był uprawiany głównie na zielonkę i świetnie radził sobie na suchych glebach. Od kilku lat, za sprawą nowych odmian, prowadzi się u nas uprawę także na ziarno. 
14.09.2023., 13:09h
Jutro, 15 września 2023 r., będzie okazja do zapoznania się z odmianami tego gatunku. Jeden z hodowców, firma RAGT Semences Polska, zaprasza na spotkanie polowe z sorgiem ziarnowym. W miejscowości Tominy (nr 28) w gminie Ożarów, w powiecie opatowskim, w województwie świętokrzyskim, od godziny 11.00 odbędzie się pokaz odmian, a przy okazji zostanie omówiona agrotechnika tego gatunku, w tym siew, nawożenie, ochrona herbicydowa, zbiór oraz możliwości zbytu i kierunki zagospodarowania ziarna. W pokazie uczestniczyć będzie firma nawozowa ICL, której przedstawiciel przybliży ofertę produktów oraz efekty ich zastopowania na polach pokazowych.
Wstęp wolny, a osoby chętne do odwiedzenia pola proszone są o zgłoszenie do doradcy terenowego RAGT Roberta Grzyba pod numerem telefonu +48 506 817 049.
tcz
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 12:29