StoryEditor

Drugie ognisko ASF w woj. warmińsko-mazurskim! Ognisko już zlikwidowano

Niedawno informowaliśmy o pierwszym ognisku w woj. warmińsko-mazurskim w miejscowości Sobiewola. Wirus ASF dotarł już do kolejnego powiatu i zaatakował kolejną fermę świń. Tym razem znacznie większą!
13.06.2024., 09:22h

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o uaktywnieniu wirusa ASF w chlewniach również w woj. warmińsko-mazurskim. Ognisko wyznaczono 07.06.2024 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 146 świń, położonym w miejscowości Sobiewola, w gminie Kisielice, w powiecie iławskim. 

image

Ognisko ASF w woj. warmińsko-mazurskim i woj. zachodniopomorskim!

ASF w powiecie nowomiejskim!

Kolejne, bo już 6. ognisko w kolejności wyznaczono w miejscowości Szwarcenowo, w gminie Biskupiec, w powiecie nowomiejskim. 

Jak poinformował naszą Redakcję Grzegorz Kleps, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Mieście Lubawskim w gospodarstwie utrzymywano 600 świń w pełnym cyklu produkcyjnym. Ognisko zostało już zlikwidowane. W PIW w Nowym Mieście Lubawskim trwa ocena ryzyka zakażenia dla innych gospodarstw znajdujących się w promieniu 3 i 7 km. 

ASF szaleje w całej Polsce

Z poniższej mapy GIW wynika, że w Polsce wyznaczono już 6 ognisk ASF w czterech województwach. O każdym z nich pisaliśmy szczegółowo, a wszelkie informacje na temat aktualnej sytuacji w Polsce dot. ASF znajdują się w zakładce ASF 

image
Mapa ASF w Polsce
FOTO: GIW
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. lipiec 2024 06:11