StoryEditor

Krajowe Dni Pola na Podkarpaciu

Przed nami piąta już odsłona imprezy pod nazwą Krajowe Dni Pola. Kiedy i gdzie się odbędzie?
04.06.2024., 11:00h

Krajowe Dni Pola na Podkarpaciu - kiedy i gdzie?

Tym razem odbędzie się ona na nalowniczym Podkarpaciu na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w dniach 14–16 czerwca. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Nowoczesne rolnictwo”. W specjalnie przygotowanej strefie innowacji będzie można się zapoznać z nowościami z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Nie zabraknie m.in. pokazu bezzałogowych statków powietrznych wykorzystywanych do ochrony czy mapowania pól. Zaprezentowane bdą też nowoczesne metody nawadniania roślin.

Zobacz także: Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie

Mocnym punktem będzie pole doświadczalne zajmujące powierzchnię niemal 19 ha. Znajduje się na nim kolekcja odmian zbóż (także tych badanych w ramach PDO i znajdujących się na Liście Odmian Zalecanych COBORU dla woj. podkarpackiego), rzepaku, kukurydzy czy bobowatych.

Zostaną też zaprezentowane najnowocześniejsze metody ochrony, nawożenia zbóż i rzepaku z uwzględnieniem preparatów biologicznych. Nie zabraknie kolekcji krajowych odmian ziemniaka, mieszanek poplonowych, traw oraz ziół. Ciekawostką, niespotykaną podczas poprzednich edycji będzie sad tradycyjny z dawnymi odmianami drzew owocowych, m.in. jabłoni, gruszy, wiśni czy śliw.

Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 02:59