StoryEditor

Palisz gałęzie na posesji? Zobacz, jaki grozi Ci mandat

Niedługo zaczniemy porządkować działki pod kątem przygotowania roślin do zimy. Wiąże się to z dużą ilością gałęzi i suchych liści. Czy można je palić na posesji? W jaki sposób legalnie pozbyć się zielonych odpadów z działki?
07.09.2023., 10:09h

Zielone odpady, czy można je spalić na własnej posesji?

Suche liście, skoszona trawa czy ścięte gałęzie nie mogą być spalane na naszej posesji. Nie ma to znaczenia, czy jest to ogród, działka prywatna czy ROD. Powód? Wydzielanie się szkodliwego dymu o nieprzyjemnym zapachu. Mimo że dozwolone jest rozpalanie ogniska w celach rekreacyjnych, np. by upiec kiełbaski albo po prostu spędzić czas przy ogniu, musimy w tym celu użyć odpowiedniego drewna na opał, a nie odpadów z własnego ogródka. Takie specjalne drewno opałowe, dzięki wyższej zawartości wody, wytwarza mniej dymu, jest więc bardziej komfortowe do użytkowania w przypadku obecności sąsiadów.

Jaka kara grozi za spalanie gałęzi?

Palenie bio-śmieci jest wykroczeniem, które może być ukarane grzywną nawet do 500 zł. Ponadto, jeśli nasze ognisko znajduje się w miejscu blisko ulicy, a dym uniemożliwi kierowcom dobrą widoczność, mogą zostać wezwane odpowiednie służby. Również sąsiedzi mogą zadzwonić po policję, jeśli wydobywający się z ogródka dym będzie duszący.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 01:05