StoryEditor

Trwa konferencja na temat przyszłości polskiego rolnictwa!

Rozpoczęła się konferencja nt. przyszłości polskiego rolnictwa w kontekście kluczowych zmian w ramach WPR 2023-2027. O czym rozmawiają eksperci i rolnicy? Sprawdź!
31.03.2022., 10:03h

Trwa konferencja pt. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w przyszłej perspektywie finansowej. W gronie ekspertów dyskutujemy o przyszłości polskiego rolnictwa w kontekście kluczowych zmian w ramach WPR na lata 2023 – 2027. Dziś realizacja założeń nowej WPR stoi także przed wyzwaniami kryzysu energetycznego i wyzwań dla bezpieczeństwa żywnościowego w Europie i na świecie. Rolnicy chcą wiedzieć co ich czeka w najbliższych latach i jak będą musieli dostosować się do nowych wymagań, które już od przyszłego roku mają wejść w życie.

Podczas konferencji rolnicy i przedstawiciele sektora rolniczego zapoznają się z tym, co Krajowy Plan Strategiczny wniesie nowego dla rolnictwa województwa podlaskiego i nie tylko. Mowa jest także o długoterminowej wizji dla obszarów wiejskich UE. A celem są obszary wiejskie lepiej skomunikowane, bardziej odporne i zamożne.

Na konferencji pojawią się m.in.  Janusz Wojciechowski – Komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henryk Kowalczyk – wicepremier, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel – europoseł, Artur Kosicki – marszałek woj. podlaskiego, Wiktor Szmulewicz – prezes KRIR oraz Kazimierz Gwiazdowski – poseł na Sejm RP.

Szczegółowy program wydarzenia TUTAJfot. Kolasińska

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 23:15