StoryEditor

Żniwiarka Vertical: włoska innowacja do ekologicznego zbioru warzyw

Włoska firma Dari Ecomeccanica stworzyła innowacyjną żniwiarkę do warzyw liściastych, która zasilana jest energią odnawialną – promieniami słonecznymi.
11.08.2023., 09:08h
W Holandii pojawiła się nowa maszyna do zbioru warzyw liściastych, która jest całkowicie elektryczna i zasilana energią słoneczną. To dzieło włoskiej firmy Dari Ecomeccanica, która specjalizuje się w projektowaniu i budowie maszyn ogrodniczych.

Żniwiarka Vertical: ekologiczna i wydajna

Maszyna nazywa się Vertical i jest przeznaczona do zbioru warzyw liściastych w równych rzędach i w pozycji pionowej. Zaletą jest dokładne wycinanie warzyw w pękach, zarówno dla małych warzyw liściastych, takich jak młode liście, jak i dla roślin o większych liściach, takich jak bazylia i natka pietruszki. Maszyna nadaje się do zbioru rukoli, kolendry, szpinaku, natki pietruszki, bazylii i wielu innych. 

- Ta maszyna jest zaprojektowana do zbioru warzyw liściastych w sposób uporządkowany i ostrożny, dając taki sam efekt jak przy zbiorze ręcznym. To właśnie dlatego Vertical porusza się wolno, aby wyciąć i przetransportować warzywa w uporządkowany sposób. Co więcej, maszynę Vertical można wyposażyć w etykieciarkę, aby przyspieszyć proces oznaczania produktu  – mówi Alberico Durso, założyciel Dari Ecomeccanica.

Maszyna zasilana promieniami słonecznymi

Maszynę można używać zarówno w szklarni, jak i w uprawach gruntowych. Ponadto, gdy jest zasilana z odnawialnych źródeł, ładuje się dzięki promieniom słonecznym podczas pracy. W ten sposób autonomia pracy zwiększa się przy pełnym bilansie energetycznym.

- Model Vertical stanowi wybór ekologiczny i ekonomiczny, ponieważ maszyna produkuje dwa razy więcej pęków w porównaniu do zbioru ręcznego. Koszty operacyjne są niskie, nie ma wpływu na środowisko, a lepsza kontrola jakości zebranego produktu jest gwarantowana – podsumowuje Durso.

Maszyna Vertical to przykład innowacyjnego rozwiązania dla sektora ogrodniczego, które łączy szacunek dla środowiska z wysoką jakością produktu. Włoska firma Dari Ecomeccanica pokazuje, że można łączyć tradycję z nowoczesnością i dostosowywać się do potrzeb klientów z różnych krajów.

Mkh na podst. FreshPlaza
Fot: Dari Ecomeccanica Galeria
Maryia Khamiuk
Autor Artykułu:Maryia Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 22:54