StoryEditor

Już za parę dni V Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa - jeszcze zdążysz się zapisać!

Jubileuszowa V Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa organizowana przez top agrar Polska odbędzie się już wkrótce. Już 14 czerwca 2023 r. o godz. 10.30 spotykamy się w Licheniu Starym!
07.06.2023., 10:06h
Tuż przed samymi żniwami spotykamy się już tradycyjnie w Hotelu Atut w Licheniu Starym, by przedyskutować w gronie ekspertów i aktywnych uczestników rynku zbożowego, to co wydarzyło się w bieżącym sezonie.
Analizy wydarzeń dotyczące ubiegłego roku służą nam do nakreślenia scenariuszy i perspektyw rozwoju sytuacji w handlu zbożami i rzepakiem, jakie mogą się przytrafić w nadchodzącym sezonie.

Gościć będziemy rolników, handlowców, przetwórców oraz przedstawicieli organizacji producentów zbóż i rzepaku.
 
Tematem wiodącym tegorocznej V Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano-Zbożowej będzie:

Otwarcie na handel z Ukrainą zmieniło obraz polskiego rynku rzepakowego i zbożowego. Czy w nadchodzącym sezonie 2023/24 poradzimy sobie z naporem surowców ze Wschodu? 
 
W bloku zbożowym omówimy:

  • Aktualną sytuację w handlu zbożami. Jakie piętno na krajowym rynku odcisną zapasy zbóż w nadchodzącym sezonie? Czy wzrost domieszki etanolu do benzyny ma szansę wspomóc rynek kukurydzy?
  • Poruszymy także trudną tematykę związaną z polskim handlem zagranicznym i przepustowością polskich portów.
  • Na koniec odbędzie się debata z udziałem znanych ekspertów rynku zbożowego, którym będzie można zadawać pytania.
 
Blok rzepakowy ma odpowiedzieć na pytania:

  • Jakie zmiany zachodzą ostatnio na światowym rynku oleistych? Czy Polska jako jeden z największych producentów rzepaku w Europie zwiększy jego przerób? Czy olej rzepakowy rodzimej produkcji ma szanse na wzrosty sprzedaży?
  • A na zakończenie bloku zaprosimy do dyskusji przedstawicieli przetwórców rzepaku i poprosimy zgromadzonych na sali uczestników o pytania.
 

Całe wydarzenie odbędzie się w atmosferze otwartej wymiany zdań i omawiania aktualnych problemów rynkowych.

Wielu uczestników ubiegłorocznego spotkania, podkreślało fakt, że dzięki informacjom pozyskanym na giełdzie, udało się uniknąć większych błędów poczynionych w zakładanym planie sprzedaży zbóż i rzepaku.Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej giełdy gielda.topagrar.pl
 
W tym roku nie powinno zabraknąć także i Ciebie.

Zapisz się koniecznie na gielda.topagrar.pl

Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urbanekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 06:12