StoryEditor

KGW – ostatnie dni na złożenie wniosku. Na co można przeznaczyć środki finansowe?

Zostały ostatnie dni na złożenie wniosku, a środki finansowe przydadzą się każdemu kołu gospodyń wiejskich. Na co KGW może przeznaczyć pieniądze? W jaki sposób i do kiedy można składać wnioski?
26.09.2023., 10:09h

Na co KGW mogą przeznaczyć środki?

Pieniądze wspomogą działalność KGW na wielu płaszczyznach, a zwłaszcza fundusze mogą zostać przeznaczone na następujące działania:
  • aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowiskach,
  • działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich,
  • rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  • inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi,
  • działania rozwijające regionalną kulturę ludową, upowszechniające współdziałanie lub wprowadzające racjonalne metody gospodarowania,
  • cele związane z rozwojem kultury,
  • wyposażenie wiejskich świetlic.

W jaki sposób można składać wnioski?

Jest kilka możliwości. Niezbędne formularze zgłoszeniowe można składać przez biura powiatowe ARiMR właściwe ze względu na siedzibę koła – bezpośrednio w placówce. Można też przekazać je za pośrednictwem platformy ePUAP, skorzystać z usługi mObywatel na stronie gov.pl lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Środki dla KGW

Wnioski są wysyłane już od 3 kwietnia 2023 roku. Do tej pory dokumenty złożyło 12,9  tys. kół, na kwotę 109,7 mln zł. Najwięcej formularzy spłynęło z województwa wielkopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego. Już 12,1 tys. KGW otrzymało fundusze na kwotę 103,3 mln zł.

Do kiedy KGW mogą składać wnioski? Środki dla KGW – jakie to są kwoty? Jakie KGW mogą ubiegać się o dofinansowanie? Przeczytasz TUTAJ

na podst. Halowies
Fot: Sierszeńska
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 16:24