StoryEditor

ODR zajmą się szacowaniem szkód łowieckich!

Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego będą szacować straty łowieckie – zdecydował dzisiaj Sejm. Odrzucono wnioski opozycji i rolników, aby zajęła się tym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub Izby Rolnicze.
15.06.2018., 12:06h
Zmiana przepisów była konieczna, gdyż poprzedni pomysł, aby szacowaniem strat wyrządzonych przez dzikie zwierzęta zajęli się sołtysi, okazał się niewypałem. Projekt nowelizacji zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy dość niespodziewanie w pierwszej kolejności zostali skrytykowanie przez …swoich kolegów klubowych.

– Mnie się wydaje, że tytuł ustawy jest nieadekwatny do treści i powinien brzmieć projekt ustawy o zakłóceniu systemu funkcjonowania polskich Lasów Państwowych. Przeciwko takiej destabilizacji zebrano 3,5 mln podpisów w latach 2014-2015. Ta ustawa jest bardzo szkodliwa – mówił w czwartek na połączonych komisji rolnictwa i środowiska były minister środowiska Jan Szyszko.

Poszło o zapis, który określał, że koszty szacowania strat będzie pokrywał fundusz leśny Lasów Państwowych. Obecni na sali obrad przedstawiciele Lasów Państwowych przypomnieli posłom PiS jak będąc w opozycji zarzucali koalicji PO-PSL wydawanie pieniędzy LP na drogi. Ich zdaniem osłabianie funduszu leśnego jest niedopuszczalne. „Solidarność” Lasów Państwowych zagroziła też strajkiem przeciwko poprawce.


– Kolejne osłabianie L...
Pozostało 75% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 11:36