Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Stado jedenastu byków zaatakowało rolnika. Zginął na miejscu!

Obrazek

Stado buhajów stratowało na śmierć właściciela gospodarstwa rolnego we wsi Kaliszkowice Kaliskie. Ranna została także żona 36-letniego rolnika.

Karol Pomeranek30 września 2022, 20:00

Do tragicznego zdarzenia w gminie Mikstat doszło w czwartek około godziny 6:30, kiedy to z obory nagle uwolniły się buhaje w ilości 11 sztuk i zaczęły biegać po terenie posesji.

36-letni rolnik nie przeżył ataku byków

Niestety, podczas zaganiania zwierzęta zaatakowały gospodarzy. Dla 36-letniego właściciela gospodarstwa skończyło się to śmiercią.

– Na miejscu, do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego policjanci wraz ze strażakami prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową 36-letniego mężczyzny – relacjonuje nam st. sierż. Anna Piechocka z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. 34-letnia kobieta uczestnicząca w zaganianiu zwierząt do obory została przetransportowana karetką do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. 

Ratowników trzeba było odgrodzić przed buhajami 

Oprócz policyjnego radiowozu i zespołu ratownictwa medycznego na miejscu akcji pojawiły się dwa zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej KPPSP z Ostrzeszowa oraz dwa zastępy OSP z Kaliszkowic Kaliskich i Mikstatu.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddzielono osobę poszkodowaną od stada biegających byków na podwórzu wozem strażackim oraz radiowozem policyjnym, aby ratownicy i osoba poszkodowana byli bezpieczni – informuje nas str. Noemi Biel z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Jak podkreśla, to pierwszy w ostatnich latach przypadek śmiertelnego ataku zwierząt na rolnika w powiecie ostrzeszowskim.

Fot. PSP OstrzeszówPicture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)