StoryEditor

Do przedsprzedaży trafił Ursus C-325! Ile kosztuje i co o nim wiemy?

Zakłady Ursus ogłosiły upadłość już około trzy lata temu. Mimo tego jednak produkcja nowych ciągników dalej trwa. Do przedsprzedaży trafił Ursus C-325.
06.06.2024., 13:29h

Minęły już 3 lata, odkąd Spółka Akcyjna Ursus została postawiona w stan upadłości. W marcu br. ogłoszono konkurs ofert na sprzedaż przedsiębiorstwa, który nie doszedł do skutku ze względu na brak zainteresowanych zakupem.

Czytaj dalej: URSUS S.A. w upadłości z siedzibą w Warszawie znów na sprzedaż!

Na przełomie kwietnia i maja br. okazało się, że zakłady Ursusa w Lublinie i Dobrym Mieście pomimo postawienia ich w stan upadłości nadal funkcjonują. Wówczas dyrektor zakładów Ursus w Lublinie Andrzej Grzywacz przyznał, że prowadzone są prace nad pierwszymi modelami nowego Ursusa C-325, który wkrótce miał trafić do przedsprzedaży.

Pod koniec maja br. syndyk masy upadłości Ursus S.A. ponownie ogłosił przetarg na zakup przedsiębiorstwa. Teraz w mediach pojawiła się informacja o tym, że do przedsprzedaży trafiły pierwsze egzemplarze nowego Ursusa C-325.

Nowy Ursus C-325 

Jak wynika z informacji dostępnych na stronie producenta, pierwsze egzemplarze Ursusa C-325 trafiły już do przedsprzedaży, jednak trafią one do klientów najprawdopodobniej po żniwach. Termin ten nie jest zaskakujący, ponieważ dyrektor Grzywacz zakładał, że pierwsze modele nie zostaną przekazane rolnikom wcześniej.

Najnowszy Ursus C-325 został wyposażony w trzycylindrowy silnik Perkinsa o mocy 25 KM, spełniający normę Stage V oraz napęd na 4 koła, wspomaganie kierownicy, tylny TUZ o udźwigu 750 kg i wydatek hydrauliki na poziomie 20 l/min.

Ursus C-325 - ile kosztuje?

Koszt zakupu nowego Ursusa C-325 wynosi 47 tys. zł netto w wersji podstawowej, czyli ok. 58 tys. brutto.

image

Kupić maszynę czy wynająć firmę usługową? Co wybierają rolnicy?

Oprac. Justyna Czupryniak tygodnik-rolniczy.pl

Fot: Jan Józefowicz

Tygodnik Poradnik Rolniczy
Autor Artykułu:Tygodnik Poradnik Rolniczy
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 12:44