StoryEditor

Dni Pola DLG – Mekka dla rolników

Największa agrotechniczna impreza w Europie trwa w najlepsze. Firmy zaprezentowały najnowsze rozwiązania w ochronie roślin, cały wachlarz odmian oraz nowinki techniczne. 
13.06.2018., 13:06h
Tegoroczna edycja Dni Pola DLG odbywa się w miejscowości Bernburg w Niemczech (w kraju związkowym Saksonia Anhalt). Choć pola wystawców położone są na najlepszych glebach, bo należących do klasy I, to jednak i tam widać było na roślinach objawy suszy. Praktycznie nie padało w tym rejonie od początku kwietnia. Tajemnicą poliszynela jest, że wszystkie poletka na targach były dwukrotnie deszczowane, żeby zwiedzający mogli w ogóle coś obejrzeć.

Na tegorocznych targach DLG widać, że wciąż bardzo dużym zainteresowaniem wśród zachodnich rolników cieszą się mieszanki  międzyplonowe, a także mieszanki dedykowane produkcji biogazu. Firmy je oferujące wyraźnie było widać na targach. Popularność tego segmentu wynika nie tylko z obowiązku zazielenienia, ale także z faktu, że rolnicy zdają sobie doskonale sprawę z konieczności podnoszenia żyzności gleby, zwłaszcza w trudnych warunkach (np. susza). Bogata oferta mieszanek nasion roślin kwitnących to wynik wymogu bioróżnorodności. Na Zachodzie każdy plantator rzepaku musi wysiewać bezpośrednio przy nim 4-metrowy pas roślin kwitnących dla zapylaczy.

Zachód stawia na uprawy eko

Równie...
Pozostało 44% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 19:04