StoryEditor

Czternastka dla kwartalników: kiedy wypada wypłata dodatkowego świadczenia?

Nasz Czytelnik pobiera rentę rolniczą stałą z KRUS, a ponieważ nie przestał prowadzić działalności rolniczej, KRUS zawiesił mu część uzupełniającą renty, przez co rolnik otrzymuje cześć składkową kwartalnie. 14. emerytura wypłacana miała być we wrześniu, renta kwartalnie w październiku. Kiedy otrzyma wypłatę dodatkowego świadczenia? 
03.10.2023., 15:10h
Pytanie Czytelnika: Pobieram rentę rolniczą stałą z KRUS. Ponieważ nie przestałem prowadzić działalności rolniczej, oddział regionalny KRUS zawiesił mi część uzupełniającą renty i wypłaca mi część składkową kwartalnie. Słyszałem, że 14. emerytura będzie wypłacona we wrześniu br. Rentę mam wypłacaną kwartalnie w październiku. Jest już 10 września. Kiedy otrzymam wypłatę tego dodatkowego świadczenia?

Zobacz także: Czy rolnik-rencista musi płacić składki KRUS? Renta a praca w gospodarstwie

Odpowiedź eksperta KRUS:
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 22 sierpnia 2023 r. w sprawie określenia miesiąca wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2023 r. (DzU z 2023 r., poz. 1674), świadczenie to wypłaca się we wrześniu br. Tak więc kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne KRUS z urzędu wypłaci razem z emeryturą, rentą lub rodzicielskim świadczeniem uzupełniającym we wrześniowych terminach płatności świadczeń emerytalno-rentowych, tj. 10, 15, 20 i 25 września br. W przypadku emerytur i rent wypłacanych kwartalnie kolejne dodatkowe świadczenie zostanie wypłac...
Pozostało 27% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. maj 2024 06:04