StoryEditor

Kultywator trzybelkowy Köckerling Trio 300 DSTS [TEST]

Trzy kultywatory, każdy wyposażony w trzy rzędy elementów roboczych, były testowane od wiosny do później jesieni. Dziś prezentujemy wyniki testu kultywatora Köckerling Trio 300 DSTS. Jak sprawdził się w pracy? 
17.07.2023., 13:07h

Test trzech trzybelkowych kultywatorów

Zadania stawiane uniwersalnym, trzybelkowym kultywatorom to uprawa pożniwna, której celem jest wymieszanie resztek pożniwnych, pobudzenie nasion chwastów i przedplonu do kiełkowania, mieszanie nawozów naturalnych z glebą, uprawa przed siewem, a także głęboka uprawa, której celem jest rozluźnienie gleby. Sprawdziliśmy, jak w tych zadaniach spisują się trzy kultywatory, tj. Köckerling, Kuhn i Pöttinger.

Producenci, przygotowując maszyny do testu, mieli je wyposażyć w elementy, które pozwalają wykonać większość zadań stawianych tym maszynom. Ponadto zwracaliśmy uwagę na następujące szczegóły:

  • szerokość robocza ok. 3 m,
  • odległość między zębami tzw. podziałka od 25 do 30 cm,
  • zabezpieczenie non stop,
  • trzy komplety elementów roboczych do uprawy na różnej głębokości, w tym także dłuta z węglikami spiekanymi.

Wybór wału zagęszczającego pozostawiliśmy w gestii producentów. Mają oni do wyboru od 3 aż do 11 wersji wałów. Warunki glebowe w czasie testu były zmienne – od lekkich gleb piaszczystych po gleby gliniaste. Producenci dostarczyli następujące kultywatory:

  • Köckerling Trio 300 DS...
Pozostało 92% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 15:22